Біодинамічне сільське господарство

Засновник антропософії Рудольф ШТАЙНЕР віднайшов шлях до глобального (матеріального та духовного) розуміння законів Природи. На з'їзді фермерів Європи (з 7 по 16 червня 1924 року) він запропонував новий принцип ведення сільського господарства, який дістав назву «біологічно-динамічне сільське господарство».

Біо-динамія — це духовнонаукове сприйняття Природи, це шлях до розуміння рослинного світу як живої істоти з її матеріальною (біологічною) та життєдайною (динамічною) сутністю. Життєдайність у рослині має свої витоки в Космосі, проявляючись на Землі як сили імунітету або формоутворюючі сили.
Важливо зазначити, що життєдайні сили рослини є однієї природи із людським здоров'ям (потенціал здоров'я, імунітет, запас сил). Ці сили необхідні людині також для здобуття душевного здоров'я та зміцнення духовних сил. Взагалі, важливим джерелом життєдайного потенціалу для людини є їжа та навколишнє середовище. На вирішення задач із оздоровленням грунту, рослин та навколишнього середовища спрямоване біодинамічне сільське господарство.

Фермери-піонери ідеї біодинамічного спрямування перетворили свої господарства у науково-дослідні. Найвідоміші з них — Еренфрід Пфайффер, Марія і Маттіас Тун та інші, які дали життя ідеям Штайнера та довели науковцям і фермерам світу переваги біодинамічного способу ведення сільського господарства перед загальноприйнятим. Одночасно почав широко розвиватися органічний рух фермерів Європи та Америки, як у приватному порядку, так і на рівні Урядів Держав.

У 1972 році була створена Міжнародна федерація рухів екологічного сільського господарства (International Federation оf Organic Agricultural Movements, скорочено ІFОАМ, www.ifoam.org), яка на сьогодні об'єднує понад 800 організацій з більше ніж 100 країн світу, до яких входять численні і не дуже групи сільськогосподарських, переробних та тих, що обслуговують агропромисловий комплекс підприємств та організацій. Стандарти ІFОАМ категорично не допускають застосування штучно синтезованих пестицидів та агрохімікатів (включаючи добрива та ветеринарні препарати), а також генетично модифікованих організмів під час виробництва екологічних харчових продуктів (organic foodstuff).

Сьогодні майже всі країни світу, окрім країн СНД, активно розвивають біодинамічні методи на рівні державної підтримки, але попит на сільськогосподарські продукти такої якості набагато перевищує обсяги їх вирощування.

А в Україні, на жаль, досьогодні ще немає й визначення, що таке біологічна, тим більше біодинамічна якість, немає також стандартів на екологічні методи вирощування сільгосппродуктів та на технологію їх переробки. Усі назви вітчизняних харчових продуктів із застосуванням слів «біо», або «еко», мають лише рекламний зміст.

Біодинамічні методи у порівнянні із загальноприйнятими мають значні відмінності:
— Господарство повинно бути цільним самодостатнім організмом.
— Сільгоспроботи спрямовані першочергово на оздоровлення грунту, а потім вже на оздоровлення рослин.
— У боротьбі з бур'янами, шкідниками, хворобами та небажаними атмосферними явищами використовують біодинамічні препарати та інші біодинамічні методи.
— Для відродження грунту та постачання рослинам азотних, фосфорних і калійних органічних сполук використовують спеціально приготовлений біодинамічний компост. Мінеральні добрива мінералізують грунт, виснажують імунні сили рослин і отруюють харчові продукти.
— Для складання сезонних сільськогосподарських робіт використовують біодинамічний календар. Синхронізація з космічним впливом робіт із рослинами допомогає отримати значно вищі врожаї більш здорових продуктів.
— Повна заборона застосування штучно синтезованих добрив та препаратів для боротьби зі шкідниками, а також генно модифікованих організмів.

Людина з досвідом ведення біодинамічного способу, спостерігаючи навколишнє середовище, намагається глибше вникати в життя рослин. На перший погляд рослини здаються звичайними «предметами» з приналежними їм формою та кольором. Біодинамік за їх формами ще відчуває рух живого. Це живе існує не відокремлено, а являє собою потік, що лине з Космосу, як бажання нескінченної любові до Землі.

Ще здавна селяни узгоджували свої роботи з ритмами Космосу. Тоді вони мали пряме відчуття космічного впливу. З розвитком інтелекту людина втрачала властивості безпосереднього, тобто інстинктивного сприйняття життєдайних сил. Але досвід спостереження живого допомагає сучасній людині розвинути інтуїтивне бачення. Саме цю здатність розвиває у собі справжній біодинамік.

актуально:

дружні сайти:

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Метеодані для городника

Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Місячний календар для посівів
Місячний календар для посівів