Рання редиска

БІОЛОГІЯ

Редиска - холодостійка рослина. Сходи витримують значні зниження температури до -2...-З °С, а дорослі рослини без пошкодження -3...- 5 °С. Насіння редиски проростає при +2...+3 °С. Оптимальна температура розвитку культури - близько +16 °С. Кращі результати отримують при вирощуванні в прохолодну і вологу погоду. Високі температури і сильні тривалі посухи ґрунту і повітря різко погіршують якість коренеплодів і знижують врожаї. За тривалістю освітлення редиска є типовою рослиною тривалого дня. Дослідженнями встановлено, що за тривалості денного освітлення не більш як 10 годин (не більше як 13 годин світлового дня), на пухкому і родючому ґрунті, за оптимальної вологості ґрунту і повітря редис не утворює квітконоса і протягом усього часу росту залишається у фазі листкової розетки; у той же час відзначається сильне розростання коренеплоду. Редиска є рослиною з внутрішнім сонячним годинником. Через це довжина вегетативного періоду дорівнює сумі єфективних температур і достатнього освітлення. В разі пасмурних днів лютого-березня низької температури повітря і грунту, навіть ультрарання редиска може дозрівати 45-50 днів. Швидкому стрілкування рослин сприяють умови, за яких припиняється ріст, а саме: посуха, що супроводжується надмірними температурами, відсутність достатньої кількості поживних речовин у ґрунті тощо. При пізньовесняній сівбі). Саме тому важливо визначити час висіву. Невипадково посіви редиски проводять дуже ранньої весни і пізно восени. Кращими попередниками є добре заправлені органічними добривами огірки, томати, перець, баклажани та інші. Не слід вирощувати редиску після капустяних і коренеплідних культур.

 

ВИРОЩУВАННЯ РЕДИСКИ В ТУНЕЛЬНИХ УКРИТТЯХ

 

Для отримання ранньої редиски насіння висівають в грунт 15-20 березня. Найкращим способом посіву є гніздовий. Такий спосіб забезпечує найкращі умови для формування коренеплоду і підвищує вихід товарної продукції. Ранні сорти редиски з невеликою розеткою листків, типу Сакса (Ясочка, Базис, Катруся). Ранню 18 денну редиску (гібрид Сіде F1 - ранній гібрид редиски типу Сакси (18-20 днів), призначений для вирощування на пучок в теплицях і під спанбондом. Листковий апарат середній, завдовжки 15 см. Коренеплоди округлі, вирівняні, яскраво-червоні діаметром 3,5—4,5 см, не втрачають колір при митті. Маса товарного коре­неплоду 20-25 г. М'якоть біла, соковита, не утворює пустот після дозрівання. Рекомендована норма висіву - 300-350 нас./м2., або гібрид Ірен (Irene RZ) F1.),  висівають з площею живлення 5*8 см. Перед висіванням грунт культивують на 3-4 см. При цьому вносять: 1-2 тони перегною або 5-10 кг нітроамофоски, азотні добрива - 0,6 кг/сотку (1,8 кг аміачної селітри). Важкі глинисті грунти після розкислення можна поліпшити внесенням великих доз органічних добрив і річкового піску. Можна вносити і тирсу, але їх треба змочувати розчином мінеральних добрив (0,5 кг городньої суміші з додаванням 100 г сечовини на відро води) або змішувати з торфом і мінеральними добривами. (В умовах дачі це може бути промерзлий сапропель+тирса (після замочування в мочевині) +річковий пісок+лісовий перегній.)

Перевірка насіння. Кладемо їх у сольовий розчин, і ті, які спливають, викидаємо. Перед посівом за 2-3 дні треба замочити, на піднос стелимо марлю в кілька шарів, на марлю висипаєм насіння редиски і замочуємо теплою водою, зверху знову кілька шарів марлі. Замочувати насіння треба кілька днів, поки не набухне, періодично підливаючи воду.

 Далі грунт поливають гарячою водою, щоб земля в принасінній зоні мала температуру 3-5°С. Висівають на глибину 0,5-1 см. шахматно гніздовим методом: між рядками відстань 15 см. між насінинками в рядку 5-7 см. або засіванням Крім того, в середину грядки з часом можна посадити ранню капусту (відстань до редиски 10-15 см) або перед посівом редиски - ранню картоплю.  В загальному  на 1 м2 висівають від 2 до 4 г насіння редиски.

Найлегший спосіб висівання: нарізати смужки з паперового рушника і приклеїти до них крохмальним клейстером по одній пророслій насінині через 4 см. Насіння повинно бути тільки свіже, діаметром не менше 2,5 мм. Дрібне краще викинути відразу - воно зазвичай не дає якісних коренеплодів; рослини,  що виросли  з нього,  легко йдуть у стрілку. Добре розпушіть ґрунт на грядці і зробіть у ній борозни глибиною близько 1 см. Краще робити борозну, вдавлюючи в ґрунт планку (маркер) - це злегка ущільнить землю і не дасть насінню провалитися глибоко. Відстань між борознами - 20 см., полийте борозни, розкладіть по них стрічки або висійте насіння, присипте землею.

За оптимальних умов вологості й температури сходи редису з'являються на 1—4-й день після посіву, а в основному на 5-7 днів. З появою сходів необхідно забезпечити рослини нормальним освітленням і вологою. При нестачі світла або загущеності рослини сильно витягаються; при низькій температурі і підвищеній вологості редис більше сприйнятливіший до ураження чорною ніжкою.

У період вирощування редиски підтримують таку температуру: з моменту посіву до початку утворення коренеплоду 12...15 ° С, надалі 15...18 ° С, в сонячні дні температура не має перевищувати 20...22 ° С, а в похмурі 15...17°С. Для таких умов грядки треба накрити агроволоконним (плівковим) тунелем, а також для недопущення вимерзання – забезпечити нагрівання повітря в тунелі примусово. В ночі мінімальна температура повинна становити –+ 9-+10°С.

Після «линьки» редиску необхідно підкормити розведеними азотними добривами (мочивина)  1,5-2% розчину бажано у нітратному вигляді (добре використати «рибну воду»!).

Під час вегетації редиску необхідно регулярно поливати. Навіть при невеликій засусі коренеплоди м'якшають і стають гіркими. У щоденному зрошенні, вранці і ввечері, немає потреби (внаслідок утворення надлишку вологи ґрунт ущільнюється, рослини погано ростуть та утворюють квітконос). Зрошують редиску в сонячні дні ввечері, і обов'язково після зрошення ґрунт треба розпушити. Ґрунт має бути весь час вологим на рівні 60-65% від повної вологоємності. Накриваємо грядки білим тоненьким і легким агроволокном лутрасилом, з тим розрахунком, що температура вночі не була нижче 3-5°С. а в день не вище 20°С. Якщо листя зблідло, терміново підгодуйте рослини швидкорозчинним комплексним добривом. Не давайте ґрунту пересихати, регулярно поливайте і мульчируйте висадки сухим торфом.

Через 15-18 днів редиску збираємо з грядок . Під час збору поливати треба менше, щоб не тріскалась.

Своєчасне виконання всіх технологічних операцій з вирощування ранньої продукції дозволяє отримати до 2,5—3,5 кг/м2

 

Захист і підкормка.

Для захисту від від хрестоцвітих блішок можна застосувати попіл, змішаний в рівних частинах з тютюновим пилом (1до1) або з вапном. Опилювання повторюють 2-3 рази через кожні 4-5 днів, починаючи з моменту появи сходів. Зниженню шкідливості хрестоцвітих блішок на редисці сприяє також підживлення коров'яком, селітрою, хороший полив. Поливають настояним розчином цибулевого лушпиння. (лушпиння заливають окропом і настоюють 5 днів).

            Після редиски  грядки пересапуємо на глибину 10-12 см і загромаджуємо мульчою. Якщо редиску садили спільно з іншими рослинами, то починаємо догляд за ними згідно технологій тих рослин.

актуально:

дружні сайти:

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Метеодані для городника

Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Місячний календар для посівів
Місячний календар для посівів