Боротьба з шкідниками без хімії

Найбільш поширені народні методи боротьби з окремими шкідниками.

 

 Проти попелиць використовують настій тютюну (і його відходів), а також квіток і листя ромашки. 1 кг висушених (або 3 кг зелених) подрібнених квіток і листя ромашки заливають 10 л гарячої (60 - 70 °) води, настоюють 12-14 годин, а потім проціджують. Для обприскування на 10 л води беруть 2 л настою і додають в нього 20-30 г мила.

 1 кг тютюнової крихти заливають 10 л гарячої води (60 - 70 °) і витримують добу, потім відціджують і розводять в 2-2,5 рази водою.

 Для захисту рослин від попелиці застосовують також відвар деревної золи: 300 г золи просівають, заливають окропом і кип'ятять 20 хв., Потім дають відстоятися, проціджують, доливають 10 л води і проводять обприскування.

 Для захисту від попелиць, медяниць і плодових кліщів також відвар гірчака рожевого. Стебла гірчака треба заготовляти в період цвітіння рослин. На 10 л води беруть 1 кг подрібнених сухих стебел, кип'ятять 30 хвилин. Відвару дають відстоятися, потім проціджують і додають 20-30 г мила для кращого прилипання.

 

 Хороші результати в боротьбі проти попелиць, медяниць і плодових кліщів дає також настій з лушпиння цибулі й часнику.150-200 г цибулевої і часниковою лушпиння заливають 10 л води і настоюють 4 - 5 днів, потім проціджують і обприскують.

 Дуже ефективним визнаний розчин часнику. На 10 л води беруть 200-300 г часнику, пропущеного через м'ясорубку, і обприскують.

  

 Хороший ефект проти гусениць листогризів дає розчин з полину. Полин збирають у період цвітіння, злегка просушують. 1 кг подрібненої маси кип'ятять у невеликій кількості води (500 - 400 г) десять - п'ятнадцять хвилин, охолоджують, проціджують, доливають воду до 10 л і використовують.

 Рослини для приготування відварів можна приготувати завчасно, краще це робити в період цвітіння. Трави зв'язують у невеликі снопики і підвішують їх на горищі в добре провітрюваному місці, щоб вони не запрівали. Можна стебла і листя подрібнити і висушити в тіні, а потім скласти в паперові мішки і зберігати їх до наступного року.

 Обприскувати рослини відварами і настоями ми рекомендуємо два - три, а за необхідності і чотири рази з інтервалом 10-15 днів

 Всі ці склади та відвари для захисту рослин  краще використовувати в день приготування, інакше вони втратять токсичність. Доцільніше застосовувати їх у вечірні години - на сонці вони швидко руйнуються.Рекомендовані речовини нешкідливі для корисних комах, людей і тварин. Однак при роботі потрібно намагатися, щоб не потрапляли в очі і рот.

актуально:

дружні сайти:

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Метеодані для городника

Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Місячний календар для посівів
Місячний календар для посівів